Na Colours se na Oranžových kolech vyšlapalo přes 140 tisíc pro autisty a děti z Afriky

Návštěvníci Colours of Ostrava, kterým rozdávali radost a energii kapely z celého světa, ji přišli vrátit do ČEZ Energy zóny, kde se „šlapalo“ na Oranžových kolech Nadace ČEZ pro dobrou věc. Stovky nadšenců vyšlapaly během pátku a soboty více než 140 tisíc korun pro ostravské organizace Kola pro Afriku a MIKASA, upřesnil mluvčí ČEZ Vladislav Sobol. Zástupcům neziskovek předala šeky na hlavní scéně před koncertem kapely Monkey Business ředitelka festivalu Zlata Holušová spolu s generálním ředitelem společnosti ČEZ Energo Martinem Václavkem.

„Mám radost, že naši partneři v rámci svých festivalových prezentací nabízejí návštěvníkům takto zajímavé aktivity a že všichni společně pomáháme,“ řekla Zlata Holušová. Šéf společnosti ČEZ Energo Martin Václavek dodal, že charitativní aktivity jsou nedílnou součástí působení Skupiny ČEZ. „Prostřednictvím Nadace ČEZ, která patří k největším v Česku, podporujeme každoročně stovky projektů. A když se podpora dobré věci propojí s unikátním hudebním festivalem, je výsledek opravdu krásný.“

Spolek Mikasa, který získal 70.525 korun, pomáhá osobám s autismem a jejich blízkým najít cestu ke spokojenému životu. „Dar využijeme na zvýšení povědomí o problematice autismu i na přímou podporu osob s autismem. Peníze nám také pomohou financovat provoz denního stacionáře a sociální rehabilitaci Mikasa,“ řekl ředitel spolku Mikasa Michal Panáček. Aktivity organizace mohou zájemci sledovat na webu mikasazs.cz.

Obecně prospěšná společnost Kola pro Afriku, jež získala díky energii návštěvníků Colours 70.343 korun, se už více než 10 let věnuje pomoci západoafrické Gambii, kam z Česka vozí stará a nepotřebná kola. „Za vyšlapané peníze vybavíme školní cyklo dílny v Gambii a nakoupíme nářadí pro školáky partnerských gambijských škol,“ poděkoval zakladatel a člen správní rady společnosti Richard Gazda a dodal, že zájemci mohou pomoci nejen věnování nevyužívaného kola, ale také nákupem na eshopu kolaprokola.cz, kde jsou k dispozici například legendární favoritky.

VSTUP DO DISKUZE