Oranžové hřiště v Petřvaldu má plácek na fotbal i atrakce pro prcky

Krásný fotbalový plácek pro teenagery i hřiště s lanovou pyramidou, kolotočem, klouzačkou a prolézačkami pro prcky – to všechno teď mohou využívat děti v Petřvaldu na novém Oranžovém hřišti za školkou na Šenovské ulici. Na vybudování hřiště za bezmála 6 milionů korun přispěla městu 950.000 Kč Nadace ČEZ, řekl mluvčí energetiků Vladislav Sobol.

„Byla to náročná práce, stavební firma si musela poradit s podmáčeným územím, ale výsledek stojí za to. Mám radost, že jsme vybudovali místo, na kterém si mohou hrát a sportovat malé i větší děti,“ řekl starosta Petřvaldu Jiří Lukša. Místní část Nová Dědina si podle něj takové hřiště zaslouží, stěhuje se do ní stále více mladých rodin s dětmi a sportovní vyžití pro ně tady dosud chybělo.

Nadace ČEZ podporuje výstavbu Oranžových hřišť po celé republice. „Snažíme se chovat jako dobří a zodpovědní sousedé. Za kopcem provozujeme elektrárnu v Dětmarovicích, v nedaleké Ostravě máte teplárnu a další provozy, takže podpora Petřvaldu je přirozená,“ řekl generální ředitel společnosti ČEZ Energo Martin Václavek.

Nadaci ČEZ založila energetická společnost ČEZ v roce 2002, aby zastřešila svou dárcovskou činnost. Nadace ČEZ podporuje několika grantovými programy sociální, kulturní a sportovní projekty a aktivně spolupracuje s regiony. Výší rozdělených příspěvků se řadí ke špičce nadací v České republice. Více informací na www.nadacecez.cz
Názory k článku

Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.