Bohumínskou školku navštívil Ježíšek předčasně, prckům přinesl Oranžové hřiště

Kluky a holky z mateřské školy na Tovární ulici v Bohumíně navštívil Ježíšek předčasně – přinesl jim krásné Oranžové hřiště plné sportovních atrakcí i vzdělávacích prvků. Bonusem je mlhoviště, první ve městě, které děti ze školky i sousedních jesliček ocení hlavně na jaře a v létě. Na vybudování hřiště přispěla městu 1.000.000 korun Nadace ČEZ, upřesnil mluvčí energetiků Vladislav Sobol.

Asfaltový prostor v zahradě školky nahradilo moderní hřiště s měkkým pryžovým povrchem, jeho část se navíc proměnila v dopravní trasu se silnicemi, přechody a kruhovým objezdem, na které budou děti při hrách vstřebávat pravidla silničního provozu. „Jde o jednu z největších letošních modernizací v oblasti školství a myslím, že se opravdu povedla. Prostor před školkou se proměnil k nepoznání,“ komentoval to místostarosta Bohumína Igor Bruzl.

Skupina ČEZ spolupracuje s Bohumínem dlouhodobě, prostřednictvím své nadace ve městě podpořila vznik několika Oranžových přechodů, dětských hřišť a financuje i mnoho sportovních a kulturních aktivit. „Mám radost, že spolupráce s městem funguje a že jsme pro Bohumín a jeho občany dobrým sousedem,“ řekla při otevření hřiště Šárka Vinklerová, obchodní ředitelka společnosti ČEZ Teplárenská, která zajišťuje pro bohumínské občany i firmy dodávky tepla.

Nadace ČEZ podporuje výstavbu Oranžových hřišť dlouhodobě. V Moravskoslezském kraji letos přispěla například na vybudování hřiště v Petřvaldě nebo v Dolní Lhotě.

Názory k článku

Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.