Zoo Ostrava vyhlašuje sběračskou soutěž Šípkový podzim

Letos už popatnácté vyhlašuje ostravská zoologická zahrada soutěž ve sběru podzimních plodů – Šípkový podzim. Během uplynulých 14 let lidé pro zoo nasbírali přes bezmála 19 tun plodů! Nejvíce bylo žaludů, které v zoo pravidelně zpestřují jídelníček jelenům, medvědům či prasatům. Na sušených šípcích či jeřabinách si zase pochutnávají zejména plodožraví ptáci. Upozorňujeme, aby sběrači do zoo nenosili kaštany, resp. plody jírovce maďalu. Chovaná zvířata tyto plody nekonzumují.

Do soutěže Šípkový podzim jsou zahrnuty následující plody:

- šípky (plody růže šípkové)

- jeřabiny (plody jeřábu obecného)

- žaludy (plody dubu)

POZOR! Plody jírovce maďalu (známé pod pojmem KAŠTANY) do soutěže zahrnuty nejsou a zoo je ani nepřijímá. Zvířata chovaná v ostravské zoo tyto plody nekonzumují.


Pravidla soutěže

Soutěžit mohou jednotlivci a dětské kolektivy (např. školní třídy, zájmové kroužky apod.)

Všechny plody musejí být důkladně usušeny a rozděleny podle druhů. Neusušené plody nebudou do soutěže zahrnuty. Plody je možné přinášet/přivážet průběžně na vrátnici zoo až do soboty 4. listopadu 2023 do 10 hodin.

V rámci soutěže budou hodnoceny dvě kategorie:

- Kategorie 1: šípky a jeřabiny

- Kategorie 2: žaludy

Vyhlášení výsledků

Vyhlášení vítězů proběhne v Zoo Ostrava v sobotu 4. listopadu v rámci akce Halloween a lampiónový průvod. Odměnou nejpilnějším sběračům bude návštěva zákulisí zoo a dárkové balíčky.
VSTUP DO DISKUZE